Lot 238
Ignatz Johann Berger (1822 - 1901) OBRAZOVÉ HODINY

2. polovina 19. století
Olej, měď, hodiny
78 x 76 cm (v x š)
Vpravo dole "Ignatz Berger"

Vyvolávací cena
5 000 CZK
   |   204 EUR

Dosažená cena
23 000 CZK
   |   939 EUR

Ignatz Berger byl synovcem malíře Antona Bergera, u nějž se i vyučil. Pobýval ve Vídni, kde studoval obrazy v galeriích a zdokonaloval svůj styl. V tématické rovině převažují církevní náměty.