Lot 102
Adolf Kašpar (1877 - 1934) LODĚ V PŘÍSTAVU

Přelom 19. a 20. století
Olej, karton
23 x 35 cm (v x š)
Vlevo dole "Kašpar"

Vyvolávací cena
1 000 CZK
   |   41 EUR

Dosažená cena
1 500 CZK
   |   61 EUR

Adolf Kašpar vytvořil více než tři tisíce knižních ilustrací, množství kreseb pro lidové kalendáře a časopisy, desítky návrhů knižních obálek, pohlednic, plakátů a diplomů. Seznamoval se s reáliemi, studoval prostředí, místní obyvatele a jejich oblečení i předměty denní potřeby. V jeho volné malířské tvorbě převládají akvarely, jichž se dochovalo několik set. Většinou je maloval v přírodě, která byla spolu s krajinou jeho hlavním inspiračním zdrojem. Vznikaly na procházkách a výletech v okolí Loštic, Rusavy nebo zpočátku i na cestách po Slovensku, Itálii, Rakousku či Dalmácii.