Lot 191
STOLNÍ KLAVÍR Z OBDOBÍ BIEDERMEIERU

Kolem 1830
mahagon, javor, kost, mosaz, zlacený bronz
85 x 169 x 77 cm (v x š x h)

Vyvolávací cena
10 000 CZK
   |   408 EUR

Dosažená cena
22 000 CZK
   |   898 EUR

Elegantní stolní klavír od lipské stále fungující firmy Irmler založené v roce 1828 je z mahagonového dřeva s javorovými linkami. Důmyslný design spočívá v tom, že se celý klavír dá zavřít a slouží jako odkládací stůl. Pedály na noze ve tvaru lyry. Výborná kvalita zpracování. Dobrý stav bez větších známek poškození, určeno k přeleštění politury. Signováno nad klávesami I. G. Irmler in Leipzig.