Lot 91
Lucie Klímová (1884 - 1961) ROZKVETLÝ SAD V KŘÍŽANECH

1950
Olej, plátno
55 x 45 cm (v x š)
Vlevo dole "Lucie Klímová"

Vyvolávací cena
3 000 CZK
   |   120 EUR

Dosažená cena
18 000 CZK
   |   720 EUR

Lucie Klímová vytvořila akvarelové návrhy na pohlednice Prahy. Nejčastěji malovala krajiny a květiny. Vystavovala ve 30. letech 20. století na mnoha výstavách výtvarných umělkyň a na salonech ve Zlíně, Poličce a Rakovníku. Tvořila svá díla po většinu života jako členka Alše, zezadu výstavní razítko.