Lot 100
Alois Bílek (1887 - 1961) KYTICE PIVONĚK

1922
Olej, plátno
100 x 80 cm (v x š)
Vpravo dole "Bílek"

Vyvolávací cena
5 000 CZK
   |   200 EUR

Dosažená cena
20 000 CZK
   |   800 EUR

Alois Bílek byl český malíř, grafik, ilustrátor a architekt, jeden z prvních doložených tvůrců abstraktní malby. Usadil se v Paříži a jeho díla měla neuvěřitelnou osobitost, dokladem je i předložená Kytice pivoněk. Francouzský kritik P. B. Sédés o jeho dílech psal: "....Bílkova díla vyznívají živými barvami v radost, pohružují nás v zasnění a vybízejí nás k přemýšlení.U Bílka vyjadřují barvy pocity tónů a vůně."