Lot 177
IKONA PROMĚNĚNÍ PÁNĚ

19. století
Olej, dřevo, zlacení
85,5 x 67 cm (v x š)

Vyvolávací cena
5 000 CZK
   |   200 EUR

Dosažená cena
15 000 CZK
   |   600 EUR

Proměnění Páně označuje v křesťanství jednu epizodu života Ježíše Krista, kterou podávají synoptická evangelia, kdy Ježíš vyvedl tři apoštoly na horu, kterou tradice ztotožňuje s horou Tábor, kde byl proměněn, jeho obličej oslnivě zbělel a Ježíš rozmlouval s Elijášem a Mojžíšem. Dílo pochází z české sbírky 20. let 20. století.