Lot 173
IKONA PETRA METROPOLITY

Olej, dřevo, zlacení
52 x 44 cm (v x š)

Vyvolávací cena
4 000 CZK
   |   160 EUR

Dosažená cena
8 000 CZK
   |   320 EUR

Petr byl metropolitou Kyjeva a celé Rusi. Působil v Kyjevě, Vladimíru a Moskvě a stal se svatým patronem Moskvy. Dílo pochází z české sbírky 20. let 20. století.