Lot 178
IKONA BOHORODIČKY S PERLOVÝMI ŠATY

19. století
Olej, dřevo, zlacení, zlacená měď
70 x 56 cm (v x š)

Vyvolávací cena
6 000 CZK
   |   240 EUR

Dosažená cena
20 000 CZK
   |   800 EUR

Ikona bohorodičky s Jezulátkem s plastickými kovovými svatozářemi a sborem světců, andělů a biskupů. Výtvarné zpracování svědčí o výrazných evropských vlivech - například svatá trojice je vyobrazena pro pravoslaví netypickým způsobem. Dílo pochází z české sbírky 20. let 20. století.