Lot 88
Alois Kirnig (1840 - 1911) ALPSKÁ ŘEKA

1889
Olej, plátno
50 x 69 cm (v x š)
Vpravo dole "A Kirnig 1889"

Vyvolávací cena
5 000 CZK
   |   200 EUR

Dosažená cena
41 000 CZK
   |   1 640 EUR

Alois Kirnig studoval nejprve soukromě v Praze u Ferdinanda Lepié, poté u Maxe Haushofera. Kirnigovo školení u Eduarda Schleicha v Mnichově výrazně ovlivnilo jeho krajinářskou tvorbu. Znal dobře holandské i moderní francouzské krajináře a ve svých obrazech se soustředil na působení světla a atmosférických jevů a modelaci objemů barvou.