Lot 241
Ludwig Munthe (1841 - 1896) ZASNĚŽENÁ VESNICE

Konec 19. století
Olej, dřevo
22 x 45 cm (v x š)
Vlevo dole "Munthe"

Vyvolávací cena
5 000 CZK
   |   200 EUR

Dosažená cena
5 000 CZK
   |   200 EUR

Obraz od následovníka či napodobitele Ludwiga Munthe, který se narodil v Norsku v kraji Sogn og Fjordane a studoval malbu na Kunstakademii v Německém Düsseldorfu. Dal by se téměř s jistotou označit za mistra malíře zimy. Jeho virtuozní krajinářská práce přinesla mnoho překrásných výjevů města i venkova, pobřeží a přístavů. Rád stavěl do kontrastu bělostný sníh a podvečerní oblohu, či rudé tóny západu slunce.