Lot 52
Neznámý Autor SVATÝ JIŘÍ

19. století
Olej, plátno, karton
41 x 33 cm (v x š)
Nesignováno

Vyvolávací cena
1 000 CZK
   |   40 EUR

Dosažená cena
4 000 CZK
   |   160 EUR

Malba svatého Jiří s kopím a okřídlenou přilbicí bojujícího s drakem. Svatý jiří byl původně římským vojákem z Anatolie, který se přiznal ke křesťanství, byl mučen a popraven.