5 000 CZK
| 200 EUR
Lot 223
MOŘSKÉ VÍLY
Olej, plátno
113,5 x 196 cm (v x š)
Vpravo dole "B Knüpfer Roma"
Vyvolávací cena
Dosažená cena
29 000 CZK
| 1 160 EUR
| 1 160 EUR
To, co se v Knüpferově tvorbě odráží nejvíce, je živel moře, který je v umělcově pojetí do značné míry romantizován zobrazováním figur najád, sirén, delfínů, tritonů a jiných bájných stvoření. Tato tématika, stejně jako rozměrný horizontální formát se pro malíře staly typickými.