Lot 61
Ludvík Vacátko (1873 - 1956) KLISNY S HŘÍBATY

1. třetina 20. století
Olej, sololit
50 x 65 cm (v x š)
Vpravo dole "Vacátko"

Vyvolávací cena
3 000 CZK
   |   120 EUR

Dosažená cena
45 000 CZK
   |   1 800 EUR

Ludvík Vacátko se narodil v Simmeringu u Vídně, část života strávil v důstojnickém kabátě a mezitím studoval AVU. Dále pokračoval i v Paříži, Vídni a Mnichově a díky jeho schopnostem si jej vybral Luděk Marold jako asistenta při tvorbě Bitvy u Lipan. Tvorba Ludvíka Vacátka je tématicky velmi konzistentní - obdivoval a miloval koně a velmi zdařile je maloval ve všech různých podobách, s figurální stafáží i bez ní. Jezdil, navštěvoval dostihy a ve své tvorbě promítal úděl koně a člověka na cestě životem a historií.