Lot 128
Viktor Klein (1870 - 1939) DOMY U RYBNÍKA

1. třetina 20. století
Olej, karton
50 x 66 cm (v x š)
Vpravo dole "Viktor Klein"

Vyvolávací cena
2 000 CZK
   |   80 EUR

Dosažená cena
2 500 CZK
   |   100 EUR

Viktor Klein byl malířem, sochařem a profesorem kreslení. Studoval u J. V. Myslbeka a A. Slavíčka. Jeho krajiny mají nádech imprese, vyobrazené domy u rybníka se objevují dokonce ve vícero zpracováních.