Lot 198
Bedřich Wachsmann ml. (1871 - 1944) AKT S PIVOŇKAMI

1935
Olej, plátno
85 x 68 cm (v x š)
Vpravo dole "WB 1935"

Vyvolávací cena
3 000 CZK
   |   120 EUR

Dosažená cena
30 000 CZK
   |   1 200 EUR

Bedřich Wachsmann ml. studoval na pražské umělecko průmyslové škole, AVU a ve speciální škole malíře profesora Ženíška. Na studijním pobytech byl v Mnichově a Drážďanech. Byl 32 let profesorem kresby aktu. Proslavil se především jako kvalitní figuralista a vyzdobil ústřední dvoranu České banky v Praze. Ženský akt s pivoňkami vyniká vůči jeho ostatním pracem jak formátem, tak propracovaným secesně laděným aktem, který se vymyká ležerním tématům koupání.