Lot 147
Jaroslav Veris Zamazal (1900 - 1983) LETNÍ KRAJINA

60. léta 20. století
olej, sololit
46 x 83 cm (v x š)
sign. vpravo dole: Veris

Vyvolávací cena
1 000 CZK
   |   42 EUR

Vlastním jménem Jaroslav Zamazal, byl studentem pražské Akademie výtvarných umění a profesorů Jana Preislera, Vratislava Nechleby a Karla Krattnera. Z uměleckých stylů, které za život dokázal absorbovat, vznikla mimořádně pestrá a rozsáhlá tvorba, která reflektuje jak staré mistry, tak modernisty. V 60. letech se věnoval malování české krajiny - nejvíce v okolí řeky Sázavy.