Lot 276
Claude Michel Clodion (1738 - 1814) (replika) RODINA

19. století
patinovaný bronz
52 cm (v)
sign. na plintě: Clodion

Vyvolávací cena
2 000 CZK
   |   83 EUR

Claude Michel, známý jako Clodion, byl francouzský sochař rokokového stylu, známý zejména svými díly z mramoru, bronzu a terakoty. Mezi Clodionova díla patří socha Montesquieua či Umírající Kleopatra. V roce 1782 realizoval výzdobu nymfy v Hôtel de Besenval. Jeho dílo Tanec času z roku 1788 je ve Frickově sbírce v New Yorku. Další známá socha se jmenuje Opojení vínem, jedna z jeho posledních skupin představovala Homéra jako žebráka, kterého vyhánějí rybáři. Nabízený bronzový odlitek je pozdější realizací, zachycuje rodinu v pohybu s atributy hojnosti.