Lot 275
Hans Muller (1873 - 1937) JELEN

Počátek 20. století
patinovaný bronz
34 x 40 cm (v x š)
sign.: H. Muller

Vyvolávací cena
2 000 CZK
   |   83 EUR

Hans Müller byl žákem Edwarda Hellmmera na vídeňské Akademii umění. Ačkoli je pravděpodobně nejznámější svými portréty a sochařskými bustami slavných osobností vídeňské společnosti, vytvářel také figurální sochy a zvířata, především lovecké psy. Mnoho jeho sochařských děl je trvale vystaveno v muzeu Simu v Bukurešti. Hans Muller byl absolventem vídeňské akademie výtvarných umění, kde studoval u Edmunda von Hellmera. Po první světové válce mu byla svěřena stavba pamětních děl na počest těch, kteří za války položili své životy.