Lot 102
STOLNÍ HODINY Z OBDOBÍ BIEDERMEIERU

Kolem 1825
černěná hruška, zlacený bronz, alabastr, perleť, smalt, ocel, sklo
50 x 32 cm (v x š)
sign. na ciferníku: PETER RAU IN WIEN

Vyvolávací cena
5 000 CZK
   |   208 EUR

Velmi kvalitně zpracované stolní hodiny z období biedermeieru s alabastrovými sloupky jsou zdobeny ornamenty ze zlaceného bronzu a perletí. Cefirník s arabskými a římskými číslicemi s minutovou ručičkou uprsotřed s gravírovaným dekorem ze zlaceného bronzu. Stroj se čtvrťovým bitím v chodu. Restaurováno.