Lot 115
Jakub Obrovský (1882 - 1949) PIKNIK NA LOUCE

1923
Olej, karton
49 x 68 cm (v x š)
Sign. vpravo dole: J. Obrovský 1923

Vyvolávací cena
3 000 CZK
   |   125 EUR

Dosažená cena
24 000 CZK
   |   1 000 EUR

Dílo vykazuje autorovo okouzlení symbolistními tendencemi, které načerpal během svých studií u prof. M. Pirnera, secesní dekorativností a tradiční akademickou malbou odkazuje k M. Švabinskému. Podobně jako mnoho umělců na přelomu 19. a 20. století se Obrovský snažil ve své tvorbě zachytit přirozený stav souznění člověka ve ztracených rájích v idylickém bezčasí.