Lot 67
Josef Tadeáš Rotter (1701 - 1763) (připsáno) PÁROVÉ PORTRÉTY SV. PETRA A PAVLA

18. století
olej na plátně
29,5 x 22,5 cm (v x š)
nesignováno

Vyvolávací cena
3 000 CZK
   |   125 EUR

Dosažená cena
8 000 CZK
   |   333 EUR

Josef Tadeáš Rotter se narodil v Opavě roku 1701 do rodiny malíře Jeremiáše Rottera. VYtvářel mimo jiného i zakázky pro brněnský palác Jana Leopolda z Dietrichsteina a židlochovický zámek. Podílel se na výzdobě kapucínského kostela Nalezení sv. Kříže v Brně.