Lot 80
Viktor Rolín (1887 - 1942) KUCHYŇSKÉ ZÁTIŠÍ

1. polovina 20. století
olej, překližka
58 x 61 cm (v x š)
sign. vpravo dole: V. Rolín

Vyvolávací cena
1 000 CZK
   |   42 EUR

Dosažená cena
2 000 CZK
   |   83 EUR

Viktor Rolín studoval na akademii umění v Petrohradě a Mnichově. Vytvářel převážně podobizny, zátiší a krajiny. Krajiny mívají často velmi dramatický nádech - odehrávají se v nich změny počasí, skrze těžká oblaka do krajiny pronikají jednotlivé proudy světla nebo se zrovna schyluje k bouři. Zátiší se vyskytují na trhu podstatně vzácněji a mohou mít lehce historizující podobu. Lovecké zátiší se slukou a koroptví patří mezi jeho špičkově provedená díla.