Lot 112
Karel Boháček (1886 - 1928) DOMY NAD ŘEKOU

Přelom 19. a 20. století
olej, karton
40,5 x 28,5 cm (v x š)
sign. vpravo dole: K. Boháček

Vyvolávací cena
1 000 CZK
   |   42 EUR

Dosažená cena
11 000 CZK
   |   458 EUR

Od roku 1910 byl Karel Boháček členem Umělecké besedy v Praze. Vytvářel poetické krajiny a figurální žánrové scény z venkovského života, ovlivněné secesním dekorativismem a lidovým uměním.