Lot 85
Vladimír Komárek (1928 - 2002) KONVALINKY

60. léta 20. století
Olej, sololit
33 x 24 cm (v x š)
Vlevo dole "V. Komárek"

Vyvolávací cena
5 000 CZK
   |   217 EUR

Dosažená cena
35 000 CZK
   |   1 522 EUR

Český malíř, ilustrátor, grafik a pedagog. V. Komárek patřil k předním osobnostem českého výtvarného umění 20. století. Studia započal na umělecké sklářské škole v Železném Brodě. Komárkovým vyjadřovacím prostředkem byly především velmi jemná barevná paleta a neostré kontury, což vneslo do jeho obrazů jedinečnou atmosféru. Komárek svou malířskou tvorbou oživil slavnou tradici české imaginace. Jedinečná je rovněž jeho grafická tvorba, především v oblasti drobné grafiky a ex libris patřil k české a evropské špičce.