2 000 CZK
| 87 EUR
Lot 170
ROZSÉVAČ
1916
patinovaná sádra
53,5 cm (v)
Signováno a datováno dole: J. J. Novák / 1916
Vyvolávací cena
Dosažená cena
2 500 CZK
| 109 EUR
| 109 EUR
Josef Joza Novák studoval na Uměleckoprůmyslové škole v Praze mezi lety 1901 až 1907. Od roku 1907 studoval soukromě v Paříži, poté pracoval u sochaře prof. Alberta Lauermanna v Detmoldu v Německu. Vystavoval s Jednotou umělců výtvarných a Uměleckou Besedou v Praze. Svými díly je zastoupený ve sbírkách Národní galerie.