Lot 70
Bohumír Číla (1885 - 1973) ŽENA V KROJI

1913
Olej, plátno
90 x 67,5 cm (v x š)
Vpravo dole "Boh. Číla"

Vyvolávací cena
3 000 CZK
   |   122 EUR

Dosažená cena
7 000 CZK
   |   286 EUR

Bohumír Číla pocházel z výtvarně velmi talentované rodiny, kde se výtvarníky stali i jeho dva bratři Antonín a Otakar. Restauroval mnoho slavných obrazů, fresek a sgrafit a věnoval se v malbě především figurálnímu umění. Předložený obraz patří k typickému portfoliu autora, ale velkorysým formátem i pečlivým rukopisem se běžné záznamové tvorbě zcela vymyká.