Lot 56
Jindřich Novák (1923 - 2011) ZANIKÁNÍ

1979
Olej, plátno
67 x 50 cm (v x š)
Vpravo dole "JN 79"

Vyvolávací cena
3 000 CZK
   |   122 EUR

Dosažená cena
14 000 CZK
   |   571 EUR

Jindřich Novák proslul především jako grafik. Malby se objevují na trhu spíše vzácně. Pro jeho tvorbu je typické humorné vidění světa, grotesknost věcí a lidí, jejich vzájemné vztahy a absurdita.