Lot 154
Ladislav Šíma (1885 - 1956) ŽENA U STOLU

1. polovina 20. století
Olej, překližka
90 x 73 cm (v x š)
Vpravo dole "L. Šíma"

Vyvolávací cena
5 000 CZK
   |   200 EUR

Dosažená cena
27 000 CZK
   |   1 080 EUR

Akademický malíř Ladislav Šíma zpracovával především figurální témata. Mnoho jeho obrazů vyjadřuje krásy Benešovska a Vlašimska, např. Žně pod Chlumem, Blaník, Údolí Konopišťského potoka, Podzim na Konopišti apod. Po celý život publikoval články o výtvarném umění.