1 000 CZK
| 40 EUR
Lot 226
ČAJOVÝ DÝCHÁNEK
2. polovina 19. století
Akvarel, karton
Ve výřezu 60 x 44 cm (v x š)
Vpravo dole "Dun Mackellar"
Vyvolávací cena
Dosažená cena
1 500 CZK
| 60 EUR
| 60 EUR
Duncan MacKellar byl žánrovým akvarelistou a hojně svá díla vystavoval. Mackellar studoval umění v Glasgow a v Londýně. Než se stal malířem na plný úvazek v roce 1875, pracoval ve fotografickém ateliéru. Jeho obrazy byly pozoruhodné svou delikátností.