5 000 CZK
| 200 EUR
Lot 241
ZASNĚŽENÁ VESNICE
Konec 19. století
Olej, dřevo
22 x 45 cm (v x š)
Vlevo dole "Munthe"
Vyvolávací cena
Dosažená cena
5 000 CZK
| 200 EUR
| 200 EUR
Obraz od následovníka či napodobitele Ludwiga Munthe, který se narodil v Norsku v kraji Sogn og Fjordane a studoval malbu na Kunstakademii v Německém Düsseldorfu. Dal by se téměř s jistotou označit za mistra malíře zimy. Jeho virtuozní krajinářská práce přinesla mnoho překrásných výjevů města i venkova, pobřeží a přístavů. Rád stavěl do kontrastu bělostný sníh a podvečerní oblohu, či rudé tóny západu slunce.