Lot 58
Alois Kalvoda (1875 - 1934) LESNÍ TŮŇKA

Po 1900
olej, plátno, karton
30,5 x 25 cm (v x š)
sign. vpravo dole "Al. Kalvoda"

Vyvolávací cena
28 000 CZK
   |   1 167 EUR
Dosažená cena
32 000 CZK
   |   1 333 EUR

Alois Kalvoda patří k předním českým krajinářům přelomu 19. a 20. století. V letech 1892 - 1898 studoval na Akademii u profesora Julia Mařáka. Rozvolněné tahy štetce, potlačení přísné akademické kontury, hra světel na vodní hladině a náznaky větvoví či trsů trav - to vše ukazuje na důsledné autorovo studium francouzských impresionistů, obzvláště Clauda Moneta. Vláčné a "plovoucí" tahy štětce, které kontrastují s drobnopisnými záznamy okolní vegetace, dokládají mistrovské pochopení techniky.