Lot 82
Karel Krattner (1862 - 1926) CESTA DO EMAUZ

Po 1910
olej, dřevo
20 x 28 cm (v x š)
nesignováno

Vyvolávací cena
11 000 CZK
   |   458 EUR
Dosažená cena
19 000 CZK
   |   792 EUR

Karl Krattner byl česko-německý profesor Akademie výtvarných umění v Praze, vedoucí školy monumentálního malířství. Biblické náměty patří mezi jeho rukopisná témata, zpracovával je do menších alegorických krajin i větších působivých figur. Ve sbírce NG například krajinný motiv Mojžíš přináší desatero a Kristus na Olivetu. Verso výstavní razítko Sudetendeutsche Kunstaustellung Nürnberg, č. kat. 5.