Lot 49
Antonie Brandeisová (1849 - 1926) MOTIV Z BENÁTEK

90. léta 19. století
olej, dřevo
37,5 x 19,5 cm (v x š)
sign. vpravo dole: A Brandeis

Vyvolávací cena
120 000 CZK
   |   5 000 EUR
Dosažená cena
250 000 CZK
   |   10 417 EUR

Z posudku PhDr. Naděždy Blažíčkové-Horové: "Předložená práce je nesporná a velmi půvabná práce malířky Antonie Brandeisové, umělkyně jejíž dílo je dosud nedoceněné. Antonie Brandeisová se zprvu učila v Praze u Karla Javůrka, poté se zapsala na Akademii krásných umění v Benátkách. V Itálii se jí natolik zalíbilo, že zde nadále trvale žila a pracovala až od své smrti. Malovala hlavně v Benátkách, Florencii a v Římě. Pravidelně obesílala svými obrazy výstavy Krasoumné jednoty v Praze, kde je čestí sběratelé s oblibou kupovali. Předložená práce svědčí o malířském talentu Brandeisové, znalosti perspektivy a kultivovaném staromistrovském koloritu."