Lot 54
Hans Alois Schram (1864 - 1919) STUDIE ŽENSKÉ POSTAVY

1890–1910
olej, plátno, karton
50,5 x 30 cm (v x š)
nesignováno

Vyvolávací cena
25 000 CZK
   |   1 042 EUR

Alois Hans Schram byl rakouský portrétní, historický a dekorativní malíř. Velká část jeho prací je v secesním stylu. Skica ženy v jemných šatech se spuštěnými vlasy je pravděpodobně studií k Alegorickému výjevu - triptychu, který se v současné době nachází v Galerii města Bratislavy. Alois Hans Schram se podílel na výzdobě budovy rakouského parlamentu a Hofburgu.