Lot 185
Viktor Pivovarov (1937) ZÁTIŠÍ

1983
tužka, uhel, pastel, papír
50,5 x 63 cm (v x š)
sign. vpravo dole azbukou: V. Pivovarov

Vyvolávací cena
29 000 CZK
   |   1 208 EUR
Dosažená cena
110 000 CZK
   |   4 583 EUR

V 80. letech se u Pivovarova poměrně často setkáváme s konceptualistickými zátišími. Končetiny se vynořují ve zvláštních souvislostech, jsou jejich součástí, někdy se z celé kompozice snaží i uprchnout. Přestože Vitkor Pivovarov žije desítky let v Praze, je oslavován i v Moskvě - jako jeden ze zakladatelů proslulého moskevského konceptualismu. Za minulého režimu se jednalo o ignorované umělce, dnes se však jedná o reprezentanty dobře uchované ruské avantgardy a kulturního povědomí, které se vlivem různých ideologií vytrácí. Rámováno pod antireflexní sklo s UV filtrem.