Lot 217
Vladimír Kopecký (1931) SONÁTA

2021
olej, plátno
200 x 170 cm (v x š)
sign. verso: Kopecký 2021

Vyvolávací cena
250 000 CZK
   |   10 417 EUR
Dosažená cena
280 000 CZK
   |   11 667 EUR

Díla Vladimíra Kopeckého vyzařující energií a životem jsou komponována spontánně jako kdyby umělec vstupoval na nezmapovaný kontinent. Médium akční malby se mu stalo vítaným společníkem rozvíjení výtvarného cítění a volnosti. O to zajímavější je střídání s polohou figurativní a mnohdy erotickou, kdy zprvu ztvárněná nahodilost vytváří promyšlenou postup zkoumání neznáma. Dílo bylo součástí výstavy Stimulace neznámého pole konané ve výstavní síni Mánes (8.3. - 4.4. 2024).