Lot 114
František Drtikol (1883 - 1961) AKT 32

20. léta 20. století
bromografie, papír
29 x 23,5 cm (v x š)
sign. značkou vlevo dole: 32 DRTIKOL PRAGUE BROMOGRAFIA PODĚBRADY

Vyvolávací cena
20 000 CZK
   |   833 EUR
Dosažená cena
20 000 CZK
   |   833 EUR

František Drtikol vytvořil celou řadu uměleckých aktů, které vykazují zvláštní smysl pro estetiku ovlivněnou stylem secese, art deco a avantgardou. Umělecká linka, kterou nastavil svým pojetím fotografie a zejména aktu se stala vzorem pro mnoho generací uměleckých fotografů.