Lot 67
Bohumil Kafka (1878 - 1942) JAROSLAV VRCHLICKÝ

1914
bronz
28 cm (v)
sign. a dat.: 1914 / B.KAFKA / odl.č.3.

Vyvolávací cena
18 000 CZK
   |   750 EUR
Dosažená cena
26 000 CZK
   |   1 083 EUR

Kafka v roce 1913 definitivně zrušil sklad svých soch v Paříži a usídlil se v novém ateliéru na Praze 7. Busta Jaroslava Vrchlického spolu s bustou herce Jindřicha Mošny byly umístěny ve foyer Národního divadla. V roce 1906, po smrti Stanislava Suchardy, byl jmenován na místo profesora na Uměleckoprůmyslové škole v Praze. Tím se pro něj otevřela nová životní kapitola, kterou umocnila i politicko-společenská změna po konci 1. světové války. Nabízené dílo pochází z pozůstalosti autora ze slavné Kafkovy vily na Praze 6 - Ořechovce.

Publikováno: Kafka, Bohumil a Wittlich, Petr. Bohumil Kafka: (1878-1942) : příběh sochaře. Praha: Karolinum, 2014, s. 136.