Lot 176
Ladislav Klusáček (1953) DÍVKA S MUŠLÍ (ČLOVĚK A AUTOMOBIL I.)

1984
olej, plátno
125 x 110 cm (v x š)
sign. vpravo dole: Klusáček 84

Vyvolávací cena
30 000 CZK
   |   1 250 EUR
Dosažená cena
35 000 CZK
   |   1 458 EUR

Ladislav Klusáček je zastoupen například ve sbírkách Národní galerie v Praze, Středočeské galerii, soukromých sbírkách u nás i v zahraničí. Známý je pro své monumentální výmalby veřejných prostor, např. pražského Intercontinentalu. Vyzdvihována bývá především jeho námětová hravost a důmyslné propojení jasných barev a výrazného kontrastu. Centrem jeho motivů jsou lidé, společnost a zvířata, často v lehce komických situacích.