Lot 107
Maxim Kopf (1892 - 1958) Z JIHU

30. léta 20. století
olej, karton
41,5 x 59,5 cm (v x š)
sign. vpravo dole: M. Kopf

Vyvolávací cena
48 000 CZK
   |   2 000 EUR

Práce Maxima Kopfa provedená v krátkých úderných odlescích barev patří k typické ukázce jeho krajinářské tvorby z četných cest. Svrchovaně expresivní forma patří k umělcovým virtuózním projevům, v nichž opouští prostou popisnost a věnuje se prožitku. Studoval na pražské Akademii výtvarného umění u prof. Bukovace, Thieleho a Krattnera a v Drážďanech u prof. Gussmanna. Začátky tvorby byly pod vlivem expresionismu, maloval krajiny a biblická témata, ale také téma Buddhy. Maxim Kopf rád objevoval neznámé kraje. Pravost ověřena prof. PhDr. Tomášem Vlčkem, CSc.