Lot 53
Karel Liebscher (1851 - 1906) LESNÍ JEZERO

1904
olej, plátno
40 x 57 cm (v x š)
sign. vpravo dole: K. Liebscher 1904

Vyvolávací cena
35 000 CZK
   |   1 458 EUR
Dosažená cena
60 000 CZK
   |   2 500 EUR

Karel Liebscher byl český malíř - figuralista, bratr Adolfa Liebschera. Byl oceňován pro pečlivost a propracovanost motivů, ilustroval knihy a časopisy. Vytvořil obrazový cyklus české krajiny, kde se věnoval zejména významným kulturním památkám.

Publikováno v knize Světlo v obraze: český impresionismus, str. 375.