Lot 28
EMPÍROVÉ STOLNÍ HODINY

Kolem 1820
zlacené dřevo, černěná hruška, zlacený bronz, mosaz, smalt, ocel
46,5 x 28,5 x 15 cm (v x š x h)

Vyvolávací cena
28 000 CZK
   |   1 167 EUR
Dosažená cena
34 000 CZK
   |   1 417 EUR

Empírové hodiny vyobrazují mytologického okřídleného boha času Chrona s atributem kosy opřeným o hodinový ciferník. Hodinový stroj se čtvrťovým bitím je uložen ve figurální hodinové bedně z bohatě vyřezávaného zlaceného dřeva na základně z černěné hrušky s lemovaným dekorem listovce. Zachovalý smaltovaný ciferník s vloženým zlaceným bronzem s arabskými čislicemi a datumářem nese signaturu Johann Schwarz in Wien. Restaurováno, stroj určen k seřízení hodinářem.