Lot 91
Josef Lorenzl (1892 - 1950) TANEČNICE

Kolem 1928
postříbřený bronz, kost, onyx
28 cm (v)
signováno

Vyvolávací cena
19 000 CZK
   |   792 EUR
Dosažená cena
30 000 CZK
   |   1 250 EUR

Věhlasný rakouský sochař a keramik Josef Lorenzl svými figurami žen s elegantními pózami charakteristickými dlouhými štíhlými nohami představuje zosobnění tvorby ve stylu art deco. Mezi jeho slavná díla patří například Motýlí dívka podle slavné tanečnice Niddy Impekoven z 20. let 20. století. Nabízená vzácně se vyskytující soška tančící ženy s rozpřaženýma rukama stojí na zeleném broušeném brazilském onyxu.