Lot 224
Vilém Frič (1982) MÍSA OD HEBE

2022
pozlacená nerezová ocel
21 x 48 cm (v x š)
sign.: VF

Vyvolávací cena
29 000 CZK
   |   1 208 EUR

Vilém Frič se zabývá uměním a designem se zaměřením na sochy z nerezu, oceli a interiérový design (stoly, fontány, mísy, světelné plastiky) a kinetické sochy. Jeho výtvarná díla jsou výsledkem intenzivní ruční práce, profesionality, respektu k práci s materiály a citu pro detail, prostor a design. Přírodní energizující motivy, vzájemná symbióza, obnovitelné zdroje energie, propojení současné moderní technologie a designu, jsou hlavním motivem jeho tvorby. K interiérovému designu přistupuje spíše se sochařským ztvárněním a vždy se jedná o limitované série – originální autorská díla koncepčně spjatá funkcí a základním materiálovým tvaroslovím.

Vystaveno: 2022 Praha (ČR) účast na výstavě: Art Prague 21 ročník současného umění v Praze - Hrzánský palác; 2022 Praha (ČR) – Výstava ART FOR REST na Waltrovce, autorská výstava soch; 2023 Praha (ČR) účast na výstavě: Art Prague 22 ročník současného umění v Praze.