Lot 146
Bohuslav Reynek (1892 - 1971) PTAČÍ STOPY

1954
suchá jehla, papír
23,5 x 15 cm (v x š)
sign. vpravo dole: Reynek

Vyvolávací cena
25 000 CZK
   |   1 042 EUR
Dosažená cena
30 000 CZK
   |   1 250 EUR

Bohuslav Reynek byl český grafik, básník a překladatel, jehož grafické listy můžeme vnímat jako vizuální transkripci básnického jazyka. Ve 30. letech postupně ustupoval od kresby uhlem a pastelem a začal používat techniku suché jehly a leptu. Podobně jako zanechal stopy na tiskové destičce, i v básnické tvorbě nacházíme báseň o stopách neznámých s nimiž jdeme a hledáme. Ke grafickému listu přináleží ještě na zvláštním papíře datované a podepsané přání nového roku z Petrkova, kde Bohuslav Reynek přebýval. Publikováno: Chalupa, P.: Bohuslav Reynek. 2011. Arbor vitae. str. 365. Rámováno pod antireflexní sklo s UV filtrem.