Lot 211
Karolína Mitašová (1959) VELKÁ RODINA

2015
olej, plátno
90 x 105 cm (v x š)
sign. vpravo dole: Kaida

Vyvolávací cena
35 000 CZK
   |   1 458 EUR
Dosažená cena
100 000 CZK
   |   4 167 EUR

Karolína Mitašová po dokončení pětiletého studia na ČVUT absolvovala dva roky ve studiu architektury na Akademii výtvarných umění v Praze. Věnuje se grafice a také intenzivně malbě, ve které nachází těžiště své tvorby. Její malby byly vystavovány například v Nizozemsku nebo Velké Británii. Její tvorbou se prolínají snahy prolnout a harmonizovat řád a chaos. Sama říká, že racionálně není možné na její malby nazírat. Koloristický abstraktní svět malem Karolíny Mitašové je organický a vibruje prostorem určitou snahou o harmonii. Prožitek je vyjádřen věcně a spontánně, v některých kompozicích převažuje poctivě traktovaný rytmus a určitá stavebnost, v jiných převažuje měkká pastelová lyričnost a procítění. Kompozice Velká rodina se zabývá tématem sdílení a lidských vazeb.