Lot 94
Bedřich Feuerstein (1892 - 1936) KALAMÁŘ ARTĚL

20. léta 20. století
mosaz
9 x 21 x 15 cm (v x š x h)
sign. verso: ARTĚL-PRAHA

Vyvolávací cena
40 000 CZK
   |   1 667 EUR

Kalamář vychází z návrhu mimořádně nadaného architekta Bedřicha Feuersteina, žáka J. Plečnika a J. Kotěry, pro družstvo ARTĚL. Kalamář tvořil součást čtyřdílné psací soupravy. Identický se nachází ve sbírce UPM, inv. č. 98572. Výstava: Director’s choice: Výběr ze sbírek UPM, 2018.