Lot 57
Alfons Mucha (1860 - 1939) DENNÍ DOBY

1899
litografie, papír
105 x 38 cm (v x š)
sign. v desce: Mucha

Vyvolávací cena
120 000 CZK
   |   5 217 EUR
Dosažená cena
130 000 CZK
   |   5 652 EUR

Tištěné plakáty z cyklu Denní doby. Každá z dívek se ocitá v prostředí jí blízkém a je orámována vysoce ornamentálním gotizujícím lomeným obloukem. Jednotlivé náměty jsou: Probouzení rána, Nádhera dne, Snění večera, Odpočinek noci. Tyto litografie byly ve své době velmi oblíbené, často také používané jako výplně paravánů. Nově rámovány pod antireflexní sklo.