Lot 153
Jaroslav Hořánek (1925 - 1995) TERČE 2

1962
email, olej, karton
46 x 34 cm (v x š)
nesignováno

Vyvolávací cena
12 000 CZK
   |   522 EUR
Dosažená cena
12 000 CZK
   |   522 EUR

Charakteristická ukázka vyzrálé polohy tvorby ještě stále nedoceněného českého grafika a výtvarníka Jaroslava Hořánka. Harmonická, kultivovaná a kvalitně komponovaná skladba ztělesňuje umělcovo plně rozvinuté cítění pro členění prostoru a plochy a dokládá autorův celoživotní příklon k expresivnímu tvarosloví a inovativnímu kolorismu. V tomto případě se jedná o kvalitní ukázku jeho abstraktní polohy tvorby. Verso autorský štítek.