Lot 58
Alfons Mucha (1860 - 1939) SALOMÉ

1897
litografie, papír
Ve výřezu 38,5 x 28 cm (v x š)
sign. v tisku: Mucha

Vyvolávací cena
16 000 CZK
   |   696 EUR
Dosažená cena
32 000 CZK
   |   1 391 EUR

Secese byla Salome přímo posedlá. Postava Salome se obejvovala v knihách, divadlech, na plakátech a její provokativní a nebezpečná ženská síla inspirovala ke ztvárnění mnoho umělců. Salome v provedení Alfonse Muchy třímá v ruce lyru s rolničkami a její celkově exotické vzezření s hypnotickým pohledem působí velmi cílevědomě.